Home » Baza Piernikarka

Baza Piernikarka

Baza wypoczynkowo-rekreacyjna Piernikarka.

          Ofertę Bazy Extremalnej Piernikarka kierujemy zarówno do osób pragnących trochę „poleniuchować” na łonie natury jak i tych którzy lubią wypoczynek aktywny i sporty ekstremalne. Posiadamy bazę w pięknie położonym miejscu, wśród dziewiczych lasów i łąk, w zapomnianej przez czas miejscowości Piernikarka . Miejsce to samo w sobie jest trochę magiczne i niezwykłe. Otoczone starymi sosnowymi lasami niedaleko rzeki Przemszy. Rzeka ta wciąż płynie naturalnym korytem, tworząc urokliwe zatoczki i rozlewiska .W zamierzchłych czasach, była to nieduża osada, biorąca swą nazwę od rzemieślników wypiekających pierniki. Pomimo tego ze miejscowość była ulokowana w leśnej głuszy, ciągle unosi się tutaj duch dawnych lat. Na wyciągniecie ręki leżą historyczne miasteczka – Sławków z najstarszą w Polsce karczmą ,,Austerią,, czy Maczki – dawniej Granica. Miejsce gdzie schodziły się w czasie zaborów granice trzech państw Rosji, Niemiec i Austro-Węgier. Przez Piernikarkę przechodził także powstańczy szlak z okresu Powstania Styczniowego w 1863 roku. Oddziały Apolinarego Kurowskiego ruszały właśnie tędy do ataku na dworce kolejowe w Maczkach i Sosnowcu. W okresie zaborów, w Piernikarce znajdowała się carska strażnica, ze zmianą koni dla gońców pocztowych. Pozostałości po niej możemy oglądać do dziś dnia. Okoliczne lasy patrolowali Kozacy, pilnując aby nikt nie przekroczył dawnego przygranicznego pasa- tzw. kordonu. W tej okolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Spragnieni odpoczynku –piękne plenery, lasy pełne grzybów, spokój i cisze. Natomiast amatorzy mocnych wrażeń – ciekawe trasy off-roadowe i trudne wyzwania jakie rzuca tutejsza natura. Zapraszamy i jesteśmy pewni że jeśli raz odwiedziłeś Piernikarkę, przyjedziesz tu jeszcze raz..

 

Oferujemy organizację:

– imprez integracyjnych dla firm

– imprez dla osób prywatnych

– pikników

– rajdów

– zlotów

– kuligów

– plenerów artystycznych i fotograficznych

 

Przykładowe atrakcje:

Panel militarny.

 1. Przejażdżka samochodami terenowymi. Posiadamy zarówno zabytkowe jak i nowoczesne samochody do zadań specjalnych. Oferujemy możliwość przejażdżki ekstremalnej z nauką podstaw jazdy off-roadowej lub przejazdy dla grup ciężarówką wojskową Ził 157. Niezapomniane wrażenia dla osób kochających moto veterany- w ofercie Willys MB, Gaz 69, Muscel M 461, UAZ oraz inne do uzgodnienia.
 1. Jazda transporterem opancerzonych SKOT. Zabawa dla osób lubiących mocne doznania i kochających sprzęt pancerny. Specjalne tory do jazd terenowych. Możliwość przejażdżek dla całych grup.
 1. Paintball. Zapewniamy sprzęt bojowy i oporządzenie. Super zabawa dla każdego. Możliwość zaplanowania scenariuszy i dodatkowych atrakcji, np. środki pozoracji pola walki. Dostępne również atrakcyjne pole do rozgrywek z bunkrami, okopami i przeszkodami terenowymi.
 1. Survival. Szkolenie w zakresie podstaw survivalu i bytowania w lesie. Wykwalifikowana kadra. Działanie i umiejętność dawania sobie rady w trudnych warunkach. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas ekstremalnej wyprawy w teren. Ciekawe scenariusze do wyboru.
 1. Walka wręcz. Podstawy samoobrony i walki wręcz-zarówno dla Panów jak i dla Pań. Wykwalifikowana kadra z byłych żołnierzy jednostek specjalnych oraz instruktorów sztuk walki.
 1. Podstawy alpinistyki. Program wprowadzający w arkana alpinistyki i korzystania ze sprzętu wysokościowego. Niezapomniane wrażenia podczas zjazdów linowych, czy przekraczania mostów nad przeprawami wodnymi. Wykwalifikowana kadra prowadząca zajęcia.

 

Panel turystyczno-historyczny.

 1. Organizacja wycieczek pieszych i samochodowych po okolicznych atrakcjach turystycznych. Poznawanie historii i przyrody Zagłębia. Wycieczki z przewodnikiem regionalistą, do wyboru różne trasy po najciekawszych i niezwykłych miejscach w okolicy. Ciekawe wycieczki dla młodzieży szkolnej i zorganizowanych grup.
 1. Organizacja wycieczek na grzybobranie. Wstępne szkolenie z zakresu poruszania się w lesie, rozpoznawania grzybów, pomoc wykwalifikowanych zbieraczy runa leśnego.
 1. Jazda konna. Podstawy jazdy konnej dla dzieci i dorosłych. Możliwość sprowadzenia kucyków dla dzieci.
 1. Rycerstwo. Możliwość nauki rzemiosła rycerskiego. W programie walka mieczem, strzelanie z łuku, zabawy plebejskie. Prezentacje zawodów ginących i rzemiosła średniowiecznego. Wioska rycerska.
 1. Kuligi. Zimowe szaleństwo w nieprawdopodobnej scenerii okolicznych lasów nazywanych zagłębiowską Syberią.
 1. Organizacja wszelkiego typu pikników, pieczonek czy spotkań w plenerze. Posiadamy własną kuchnię polową oraz menu które zaspokoi najwybredniejsze gusta.
 1. Organizacja plenerów malarskich lub fotograficznych. Zapewniamy zaplecze socjalne oraz transport materiałów, ludzi i sprzętu. Na życzenie możemy również sprowadzić profesjonalnych wykładowców tematu.